Teeme parimat seepi

Seebivalmistamine Dr. Bronner´s moodi

Seepe on valmistatud vähemalt tuhat aastat. Õlide ja rasvade seebiks muutmine on ks vanimaid inimkonna teadmisi. Arvatakse, et esimene seep valmis kogemata, kui süüa tehes tilkus rasva kuuma tuha sisse.

Seebi tegemine on rasva või õli seebistamine leelisega. Rasv või õli on triglütseriid, st. 3 rasvhapet seotakse glütseriiniga. Leeliseks on naatriumhüdroksiid (tükiseepide puhul) või kaaliumhüdroksiid (vedelseepide puhul). Leelis ise tekib elektri suunamisel läbi soolvee.

Seebistamise protsess on lihtne üheastmeline reaktsioon, mille puhul ei esine jääkprodukte: glütseriin eraldatakse rasvhapetest ja rasvhapped seotakse naatriumi või kaaliumiga; samal ajal kui hüdroksiid moodustab vee. Tulemuseks on seep, glütseriin ja vesi (leelis ise seebi sisse ei jää).

Erinevalt enamikest tavalistest seebitegijatest, kes eraldavad glütseriini seepidest, jätame meie selle toote sisse, et seebi toime oleks niisutavam. Meie super-rikkaliku vahuga seepides on säilitusaineteks naturaalne vitamiin E ja tsitrushape. Seepidesse ei ole lisatud sünteetilisi värv-, lõhn- ja säilitusaineid – ainult puhtad essentsiõlid.

Dr. Bronner’s on üks enimmüüdud naturaalne seep maailmas.
Vaid puhtaimad, õiglasest kaubandusest pärit orgaanilised õlid. Ei mingeid sünteetilisi säilitus-, vahu- ega lõhnaineid!