Kas Dr. Bronner´s aitab mul naha puhtana hoida?
Kõik, kes nahaprobleemide käes vaevlevad, küsivad: kas see toode päriselt ka toimib? Ma soovin, et võiksin täie kindlusega öelda – Dr. Bronner´s aitab. Oleme saanud sadu ja sadu kommentaare inimestelt, kes kiidavad, et Dr. Bronner´s aitas neil võitu saada või leevendada aknet. Siiski mõistan, et see ei pruugi toimida kõigi inimeste puhul.
Kui sa loed seda artiklit, siis tõenäoliselt tead, et akne põhjuseid on mitmeid. Et selle ravi on siiani aktuaalne teema dermatoloogide ja kosmeetikatoodete foorumites. Ja et üks asi ei toimi kõigi puhul.
See öeldud, Dr. Bronner´s aitab siiski väga paljusid ja võiks olla osa teadlikust nahahooldusest, kui Sul on probleemne nahk.
Lihtsad nipid naha puhastuses
1. Puhasta (Dr. Bronner’s Pure-Castile Soap seebiga)
2. Toniseeri (naturaalse, alkoholivaba toonikuga; võiks sisaldada näiteks nõiapuuekstrakti)
3. Niisuta (oma lemmiku kreemiga)
Selle lihtsa puhastusrutiiniga eemaldad kõik mustuse ja rasu ning meigijäägid, mis võiksid põhjustada pooride ummistust. Toniseerimise ja niisutamisega tagad, et poorid saaks peale puhastust ka suletud.
Puhastamine Dr. Bronner’s Pure-Castile Soap seebiga
Dr. Bronner’s Pure-Castile Soap seebiga pesemine toimib väga hästi, on sul probleemne nahk või mitte. Seebi omadused muudavad selle aga ideaalseks jus probleemse naha puhul – tootes ei ole sünteetilisi aineid, mis võiksid nahka veel rohkem ärritada. Tegemist on siiski tõeliselt sügavpuhastava seebiga, mis eemaldab nahalt kõik mustusejäägid. Su nahk lausa krudiseb puhtusest!
Millise lõhnaga seepi valida?
See sõltub suuresti sinu nahatüübist ja lõhnaeelistustest. Soovitame alustada lõhnatu Baby Mild seebiga, mis on parim variant tundliku naha korral. Kui su nahk on juba põletikuline, siis essentsiõlid võivad seda veel rohkem ärritada.
Paljud probleemse nahaga inimesed on siiski enim saanud abi Tea Tree teepuuõliga seebist. Teepuuõli aitab bakterite levikut hoida kontrolli all. Oleme tagasisidet saanud ka Peppermint piparmündiseebi kohta, mis on kergelt kuivatava toimega, aga tekitab nahal eriti puhta tunde.
Kasutamissagedus, lahjendamine, kas kasutada näoharja?
Kui tihti Dr. Bronner´s seebiga pesta, sõltub sinu enesetundest. Võiks ju teha seda justkui igal päeval, aga tagasiside põhjal julgeme soovitada ka pesta igal 2. päeval.
See tähendab siis, et kui ühel päeval pesed Dr. Bronner´s teepuuõli- või piparmündi vedelseebiga, võiksid teisel päeval pesta mahedama Dr. Bronner´s Baby Mild lõhnatu tükiseebiga. Võid proovida seepi lahjendada veega 50/50 ja aja jooksul korrigeerida seda suhet vastavalt vajadusele.
Pehmed näoharjad on näopuhastuses populaarsed. Kuigi see võib tekitada tunde, et nahk saab siis eriti puhtaks, võib toime olla hoopis vastupidine. Kui sul on väga tundlik nahk, võib liigne mehaaniline hõõrumine nahka veel rohkem ärritada. Proovi, kuidas sinu nahale meeldib ja lõpeta harja kasutamine kohe, kui see ärritust põhjustab.
Toniseerimine
Toniseerimise mõte on sulgeda puhastamise käigus avanenud poorid. Otsi toimeaineid nagu nõiapuu (Witch hazel), aloe vera või roheline tee (green tea) – neil kõigil on rahustavad omadused. Väldi toonikuid, mis sisaldavad alkoholi ja sünteetilisi lisandeid.
Niisutamine
Olenevalt nahatüübist, sa võid peale Dr. Bronner´s seebiga pesu tunda, et nahk on kuiv. Liigne kuivus võib viia suurema rasutootmiseni. Seega niisuta oma nahka peale puhastamist kindlasti.
Millist toodet kasutada? Mõned inimesed armastavad kanda nahale puhast jojobaõli – see ei ummista poore ja on lähedane naha oma rasuga.
Väldi parafiine jm naftakeemiat sisaldavaid kreeme, sest need ummistavad poore.
Seebi pH?
Kindlasti oled kuulnud naha loomulikust pH-st ja kursis teemaga, kuidas on oluline leida naha pH-le ligilähedased tooted. See loomulik ja kergelt happeline kiht, mis sinu nahka katab, ei ole mõjutatud ei seebi ega muude puhastusvahendite aluselisest pH-st. Naha oma pH taastub peale pesemist kiiresti.
Viimane küsimus: Dr. Bronner’s seepides on kookosõli – kas see ei ole poore ummistav?
Dr. Bronner´s seebid ei ole kohe kindlasti poore ummistavad. Kookosõli seepides on “seebistatud” – see ei ole enam puhas õli, vaid muutunud seebimolekulideks.
©2025 GREEN COSMETICS OÜ | E-POOD | MEIST | JÄTKUSUUTLIK | MAKEITNEUTRAL
KONTAKT | EDASIMÜÜJAD | MÜÜGITINGIMUSED | MAKSE- JA TARNETINGIMUSED | PRIVAATSUSPOLIITIKA